Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale zachęca do pogłębiania wiedzy na tematy, z którymi już za chwilę będziemy spotykali się polach. Zima zawsze jest okresem intensywnych szkoleń, rozpraw nad różnicami w stosowanych modelach nawożenia czy ochrony roślin. Nie ma się czemu dziwić, w końcu jest to czas przygotowań do wiosny. A wierzymy, że wiosna jest tuż, tuż...
Na naszym blogu możecie znaleźć wiele informacji związanych z tematami bliskimi każdemu rolnikowi, które pośrednio lub bezpośrednio zahaczają o tematykę ochrony roślin. W tym czujemy się najsilniejsi i wiemy, że wiedza którą posiadamy jest warta tego, aby się nią dzielić. Chcemy dostarczać Wam jeszcze więcej materiałów, które przydadzą się w codziennej pracy. Pozwolą być może lepiej zidentyfikować zagrożenie w postaci chorób, szkodników, niedoborów pokarmowych, a może też pozwolą uzyskać odpowiedź na pytanie jak tym problemom zaradzić?
Przygotowujemy wiele ciekawych materiałów, które będą publikowane na łamach bloga w najbliższych miesiącach. Czego możecie się spodziewać?
- ocena przezimowania ozimin - póki co, zima trzyma jeszcze bardzo mocno nie ukazując nawet powiewów wiosny, ale pewne jest, że taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Pytań o stan przezimowania plantacji w tym roku jest zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym, i mamy nadzieję, że ten stan się nie zmieni. Mimo wszystko otrzymacie szczegółowy raport z 12 regionów Polski, w którym ocenimy kondycję ozimin oraz szanse i zagrożenia, których należy się spodziewać w dalszej części wegetacji;
- fachowe artykuły dotyczące nawożenia oraz ochrony roślin - to podstawa właściwego prowadzenia plantacji. Rośliny należy najpierw odpowiednio "nakarmić", aby później móc ochronić ich potencjał plonowania. Luty jest miesiącem w którym tekstów dotyczących nawożenia będzie szczególnie dużo. Przecież już wkrótce rozpoczniecie uzupełnianie upraw potasem, fosforem, magnezem, siarką, a przede wszystkim azotem. Makroskładniki to jednak nie wszystko. Ich pobieranie nie będzie nigdy optymalne, jeżeli nie zapewnimy roślinom odpowiedniego zaopatrzenia w mikroskładniki.
- materiały video - związane z zagrożeniami, które mogą występować w krytycznych fazach rozwojowych upraw. Spodziewajcie się relacji z plantacji zbóż, rzepaku ozimego oraz kukurydzy;
- fotorelacje - czyli galerie zdjęć na których zobaczycie jak wyglądają różne plantacje, tych samych upraw, na terenie całej Polski :)
- podcasty - inaczej "słuchowiska", w których nasi doradcy, ale również naukowcy, będą rozmawiać nt zagrożeń upraw rolniczych, metod ich zapobiegania oraz zwalczania. Krótkie, kilkuminutowe odcinki do odsłuchania w wolnej chwili.
Będziemy analizować to co dzieje się w pogodzie, szacować wpływ warunków na dalszą wegetację roślin, i pomagać Wam podejmować decyzje, których celem ma być uzyskanie jak największego plonu. Dziękujemy, że jesteście z nami!
Zapraszamy na:
www.facebook.com/byChemirol
www.kurka.info.pl/aktualnosci
www.instagram.com/bychemirol
Redakcja