GrandFARM

Kury nioski

W dzisiejszych czasach świadomość konsumenta na temat odżywiania  stoi na bardzo wysokim poziomie. Konsumenci nie szukają już produktów tanich tylko przede wszystkim takich, które są zdrowsze, pochodzące od małych lokalnych dostawców. Idealnym tego  przykładem są jaja kurze. Jaja pochodzące z małej, wiejskiej zagrody cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Dopasowując się do tych trendów firma Chemirol, jako partner w rolnictwie stworzyła linię produktów dla drobiu przydomowego GrandFARM. Pasze te łączą w sobie naturalne składniki oraz wysoką wartość odżywczą. Wysoki poziom białka ogólnego oraz aminokwasów egzogennych wpływa pozytywnie na wielkość jaj oraz na ich pełnowartościowy skład. Warto również zwrócić uwagę na wysoki poziom wapnia, który w połączeniu z wysoką zawartością witaminy D3 odgrywa ogromną rolę w budowaniu kości zwierząt, ale także w budowaniu  skorupy jaj. Kukurydza jako jeden z podstawowych składników pasz marki GrandFARM zawiera w sobie naturalny barwnik ksantofil, które nadają intensywne zabarwienie żółtka jaja.

Oczywiście pasza to niejeden czynnik wpływający na ilość i wielkość jaj. Wpływa na to wiele czynników takich jak genetyka oraz środowisko. Musimy pamiętać, że nieodzownym bodźcem do znoszenia jaj przez kury jest długość dnia. W miesiącach jesienno-zimowych oraz zimowo-wiosennych  należy doświetlać kurniki światłem sztucznym, aby produkcja nie spadła. Nioski dla prawidłowego funkcjonowania oraz produkowania jaj potrzebują 14-16 godzin światła. Nie należy jednak przekraczać 17 godzin.

Brojlery kurze

Tak jak dla kur niosek, tak i dla brojlerów kurzych jednym z podstawowych czynników warunkujących dobre wyniki w produkcji są warunki utrzymania oraz odpowiednie żywienie. W chowie przydomowym brojlerów musimy pamiętać, aby dobrze przygotować pomieszczenie przed wstawieniem. Pomieszczenie powinno być czyste, najlepiej przeprowadzić dezynfekcję (pomieszczenia, karmników i poideł). Bardzo ważne w pierwszych tygodniach życia piskląt jest temperatura w pomieszczeniu. Zaleca się, aby już dobę przed wprowadzeniem piskląt ogrzewać pomieszczenie do temperatury około 25 stopni Celsjusza, a następnie po wprowadzeniu piskląt dodatkowo dogrzewać zwierzęta promiennikami. Woda podawana pisklętom w pierwszych dniach życia powinna być czysta, przegotowana
i podawana w temperaturze pokojowej.

Gdy spełnimy te podstawowe warunki utrzymania brojlerów, możemy zająć się paszą. Pierwszą mieszanką paszową, którą podajemy jest Starter. Starter jest w formie drobnej kruszonki, sporządzony z najwyższej jakości zbóż oraz śruty poekstrakcyjnej sojowej. Produkt ten poprzez odpowiedni poziom białka ogólnego oraz aminokwasów egzogennych pokrywa w pełni zapotrzebowanie młodego organizmu. Ponadto zabezpiecza je przed chorobami takimi jak kokcydioza. Od 14 dnia życia możemy stopniowo zastępować Starter paszą Grower. Tę paszę cechuje przede wszystkim wyższy poziom energii, który jest potrzebny w tak intensywnym wzroście ptaków. W ostatnich tygodniach życia zaleca się stosowanie paszy Finiszer, która sprawia, że brojlery nie otłuszczają się nadmiernie. Uzyskujemy tym samym zdrowe i bardzo smaczne tuszki.

 

Dawid Wołowicz

Kierownik ds. produktu

Dział Pasz

 

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY

PUH Chemirol sp. z o. o., Dział Sprzedaży B2B